Şirket Tarihçesi

Deneyimden Doğan Yetkinlik

2003 yılında, hafif alüminyum ve yapısal sistemler konusundaki onlarca yıllık deneyimleriyle öne çıkan Alman şirketi Hymer-Leichtmetallbau ve önde gelen Türk otomotiv tedarikçisi Farplas işbirliği yaparak Farhym ortak girişimini kurdu. İlerleyen yıllarda Ankara merkezli Farhym, Türk ve uluslararası pazarlarda otomotiv endüstrisi için önde gelen sistem tedarikçilerinden biri olarak kendini kabul ettirdi.

2004 yılında, Adana’da ek üretim kapasiteleri oluşturuldu. Stratejik büyümeye odaklanarak, Hymer-Leichtmetallbau Grubu 2016 yılının başında Farhym’deki paylarının %50’sini daha aldı ve o zamandan beri tek hissedar oldu. Farhym için yeni bir bölüm olarak, Ankara fabrikasındaki üretim alanı iki katına çıkarılarak 10.000 m2 ‘ye yükseltildi.

2018 yılında, Farhym 15. yıldönümünü kutladı ve EN standartlarına ve en son teknolojiye göre inşa edilmiş ek bir boyahane inşa etmeyi başardı. Başka bir boyahane 2023’te eklendi.

Adana tesisi 2023’te kapatıldıktan sonra, Ankara merkezindeki genel merkezin modernizasyonu ve genişletilmesi için kapsamlı yatırımlar yapıldı.
2023’te büyük bir müşteri ve tedarikçi grubuyla 20. yıl dönümü kutlanacak.