Boyahane

Ticari araçların iç kısımlarının tasarımı konusunda entegre çözümler üreten Farhym, özellikle otobüslere yönelik hava kanalları, bagaj sistemleri, iç aydınlatmaları, ve diğer iç kaplamaların üretimini gerçekleştirdiği gibi, yurtiçi ve yurtdışı yerleşkeleriyle Otomotiv ana sanayi müşterileri için çözüm ortaklığı devamı ve sürdürülebilirliğini devam etmektedir.

Bünyesine katmış olduğu yeni müşteriler ve müşterilerinin isteklerini yerine getirebilmek için yatırımlar yapmaktadır. Bu yatırımlar içerisinde 2018 yılında boyahane departmanı kurarak kendi bünyesine katmıştır. Müşteri portföyünün genişletilmesiyle kapasite artışına giderek 2022 yılında ikinci bir boya kabini yatırımını yapmıştır.

Farhym boyahanesinde ABS, plastik, pultrüzyon, fiber, poliüreten, ahşap ve polikarbonat gibi çeşitli malzemelere yaş boya uygulaması yapılmaktadır. Solvent bazlı epoksi, akrilik ve poliüretan boyaların püskürtme yöntemiyle uygulandığı, hem görsellik sunan hem de korozyon direncini arttıran yaş boya uygulaması teknik ve tecrübeli kadrosu tarafından titizlikle yapılmaktadır.